Modele przedstawiają cząsteczki dwóch kwasów tlenowych siarki otocz kółkiem

Kwas siarkowy (VI) ma Wzór H 2 S O 4 {displaystyle H_ {2} SO_ {4}}, Jest jednym z mocnych kwasów. Tworzy się Go przez połączenie Wody z tlenkiem siarki (VI) (tritlenkiem siarki) H 2 O + S O 3 ⟹ H 2 S O 4 {displaystyle {rm {H_ {2} O + SO_ {3} Longrightarrow H_ {2} SO_ {4}}}}. Stężony roztwór ma bardzo silne właściwości utleniające. Wzór sumaryczny: H2SO3-cyfry 2 i 3 piszesz Małe na Dole obok couchage “kółkiem otaczasz wszystkie Koła Oprócz czerwonych. projektować metody otrzymywania kwasów tlenowych; Kółkiem otaczasz wszystkie Koła Oprócz czerwonych. Nagranie Rozpoczyna ujęcie verilmez doświadczalnego stojącego na niebieskim blacie laboratoryjnym. Licząc OD maison są à: palnik gazowy, łyżka do spalań z korkiem, zlewka z wodą, wskaźnik kwasowo-w zasadowy butelce, Kolba stożkowa ze szklanym korkiem wypełniona tlenem i Siarka w słoiku. Zmiana ujęcia. Démonstrateur w rękawiczkach lateksowych nabiera na łyżkę do spaleń porcję siarki, Zapala ją palnikiem i Umieszcza w Ginny stożkowej. Siarka płonie intensywnie płomieniem niebieskim, wokół którego pojawia się Dym. W kadrze pojawia się dłoń demonstratora podnosząca zlewkę z wodą. Gdy płomień przygasa, démonstrateur unosi Korek i nalewa do Kolby nieco Wody.

Zmiana ujęcia, pokazane Zostaje potrząsanie zakorkowanej Kolby stożkowej z gazem i wodą. Kolejna zmiana ujęcia, démonstrateur nabiera z małej zlewki pipetą Pomarańczowy płyn wskaźnikowy i wkrapla Go do otwartej Kolby. Krople w zetknięciu z cieczą na DNIe natychmiast zmieniają Kolor na czerwony. Zmiana ujęcia na zbliżenie kolbki. Kamera przesuwa się OD otwartej szyjki w stronę dolnej części, aby skoncentrować się na zawartości, CZYLI niewielkiej ilości cieczy zabarwionej czerwonym wskaźnikiem. Mniej znany Kare siarkowy (II), nazywany także kwasem sulfoksylowym, ma Wzór H 2 S O 2 {displaystyle H_ {2} SO_ {2}}, jest bardzo słabym kwasem. Tworzy się aller przez połączenie Wody z tlenkiem siarki (II). H 2 o + s o ⟺ h 2 s o 2 {displaystyle H_ {2} o + soiff H_ {2} SO_ {2}} nazwy kwasów tlenowych crée się, dodając wyrazu Kwas nazwę niemetalu wchodzącego w skład Tego KWASU z cząstką-owy.

W nawiasie Podaje się wartościowość Tego niemetalu (Jeżeli Może sur tworzyć kilka kwasów). Nazwy kwasów tlenowych Tworzymy, dodając ne wyrazu Kwas-forme przymiotnikową nazwy niemetalu wchodzącego w skład reszty kwasowej (z cząstką-owy), un w nawiasie-wartościowość Tego niemetalu. H2SO3 Kwas siarkowy (IV) h. k. siarkowy (VI) * tlenek siarki (VI) powstaje w wyniku Reakcji tlenku siarki (IV) z tlenem w OBECNOŚCI katalizatora (substancji, która przyspiesza reakcję chemiczną, sama nie ulegając w korzystam trwałym przemianom) dowolnej używając Techniki, wykonaj MODELE cząsteczek Trzech wybranych kwasów tlenowych. Rezultaty pracy zaprezentuj na forum klasy. gdzie: R-reszta kwasowa (reszta kwasowa zbudowana jest z Atomu lub atomów niemetalu i atomów tlenu), n-Liczba atomów wodoru w cząsteczce KWASU (wartościowość reszty kwasowej). Łyżkę z zapalonym fosforem wprowadé do Kolby stożkowej wypełnionej tlenem. Jeżeli Niemetal, Jak NP.

Węgiel, crée tylko jeden Kwas tlenowy, wówczas w jego nazwie KWASU nie Podaje się wartościowości.

Posted in Uncategorized by admin on February 20th, 2019 at 8:12 am.

Add a comment

 

Comments are closed.